ameba.eu
ameba.eu blog

Pojďte s ameba.eu do divadla

ameba.eu Vás zve do divadla. Za každou objednávku produktů TARGETING v hodnotě 9.999 Kč a více obdržíte jeden dárkový poukaz do následujících divadel:

more
ameba.eu blog

Aktivní politika zaměstnanosti

Jedním ze základních cílů hospodářské a sociální politiky státu je dosažení plné, produktivní a svobodně zvolené zaměstnanosti. Právo na zaměstnání bez ohledu na rasu, barvu pleti, pohlaví, jazyk, náboženství, politické nebo jiné smýšlení, členství v politických stranách nebo příslušnost k politickým hnutím, národnost, etnický nebo sociální původ, majetek, zdravotní Součástí státní politiky zaměstnanosti je podpora zřizování nových pracovních míst poskytováním příspěvků zaměstnavatelům při zaměstnávání uchazečů o zaměstnání, i uchazečům samotným. Jedná se zejména o následující opatření (nástroje) aktivní politiky.

more
ameba.eu blog

Hlavní tendence ve vývoji zaměstnanosti a nezaměstnanosti

V 1. pololetí 2017 dosáhl podle výsledků Výběrového šetření pracovních sil ČSÚ (VŠPS) průměrný počet zaměstnaných ve všech sférách národního hospodářství 5 183,2 tis. osob. Jejich počet meziročně vzrostl absolutně o 75,6 tis., v relativním vyjádření o 1,5 %. Podle výsledků za jednotlivá čtvrtletí představoval meziroční nárůst v 1. čtvrtletí 1,6 %, ve 2. čtvrtletí zpomalil na 1,3 %.

more
ameba.eu blog

Využijte služeb našeho Business partnera - Ing. Martiny Jiříkové

Se společností AMEBA spolupracuji jako Business partner a mohu Vám pomoci např. s výběrovým řízením přímo u Vás ve firmě na Vámi hledané pozice, testováním uchazečů, s vylepšením pozice firmy na pracovním trhu, nastavením personálních procesů, poskytnutím nezávislého personálního poradenství i tam, kde personální oddělení působí, hodnocením 360°, ale i vzděláváním v oblasti personalistiky pro personalisty nebo vedoucí pracovníky, např. v oblasti tréninku výběrových řízení, hodnotících rozhovorů, praktické personalistiky od A do Z.

more
ameba.eu blog

Pozvánka na seminář - „Internet a sociální sítě jako nástroj úspěšného náboru“ - Hradec Králové

more
ameba.eu blog

Pozvánka na seminář - „Internet a sociální sítě jako nástroj úspěšného náboru“ - České Budějovice

more
ameba.eu blog

Pozvánka do Nové galerie a setkání s autorem

ameba.eu a Nová galerie Vás zvou na výstavu SOMNAMBUL a setkání s autorem Martinem Salajkou.

more
ameba.eu blog

IMAGE video – proč a jak

V době YouTube jsou videa naprosto běžným komunikačním prostředkem, o čemž svědčí mimo jiné nový fenomén Youtuberů. Využít video pro tvorbu IMAGE zaměstnavatele nebylo nikdy jednoduší. Ale pozor, i zde se můžete dopustit mnoho chyb. Co to vlastně je IMAGE zaměstnavatele? Není to nic jiného než reklama pro vaši firmu jako zaměstnavatele. A tím byste se také měli řídit. Zde je několik zásad, které byste měli respektovat při snaze tvorby IMAGE zaměstnavatele.

more
ameba.eu blog

My Vás v tom nenecháme

Sami dobře víte, že život není jen o úspěchu. Občas, možná častěji, než chceme, se něco nepodaří. Na druhou stranu není svět jen černobílý, ale nabízí široké spektrum různých barev. Co tím chceme říct? Nikdy se nejedná o čistý úspěch nebo čistý neúspěch. A o tom to je. Musíte si z každé situace odnést to hodnotné. A my Vás v tom rádi podpoříme.

more
ameba.eu blog

Staňte se naším Business partnerem

Chystáte se na rodičovskou dovolenou, hledáte vedlejšák, nebo chcete rozšířit pole Vaší působnosti? Využijte Vaše znalosti v HR a staňte se naším Business partnerem. Společně to jde vždy lépe.

more
ameba.eu blog

Zvyk je železná košile

Asi to znáte, každý den stejný rituál. Od ranního vstávání až po večerní klid, vše probíhá jako ve filmu. Někdy má člověk pocit, zda je vůbec živ. Ano, jsou to naše zvyklosti, které vykonáváme téměř bez duševní přítomnosti. A přitom bychom si přáli nějakou tu změnu, ale železná košile nás nenechá. Nedávno jsem potkal známou, málem jsem ji nepoznal. Měla nový účes, a vypadala o deset let mladší. Ona na to „byla jsem u nové kadeřnice, ta stará onemocněla“. Někdy Vás musí donutit osud.

more
ameba.eu blog

Jak získat absolventy vysokých škol do svých řad

Pokud máte zájem o absolventy, vyplatí se účast na veletrzích práce na vysokých školách. Druhá možnost je spolupracovat s konkrétními katedrami. Obě možnosti otevírají dveře k absolventům, přesto ani jedna z nich není bez práce. Na výběr je 26 veřejných vysokých škol, 39 soukromých vysokých škol a dvě státní vysoké školy, které pro tento účel ale nepřichází do úvahy.

more
ameba.eu blog

Jak reagovat na krizi

Pod pojmem krize si každý představí především krizi ekonomickou nebo partnerskou a tak podobně. My ale máme na mysli krizi personalisty. V době téměř absolutní zaměstnanosti se personalista při náboru nových zaměstnanců dostává do nelehké situace. Jak vysvětlit vedení společnosti, nebo manažerům jednotlivých oddělení, že na trhu nejsou lidi. Ne zřídka řeší personalista tuto situaci odchodem z firmy. To ale není řešení.

more
ameba.eu blog

Internet a sociální sítě z hlediska náboru

V České republice existuje několik různých vyhledavačů a sociálních sítí. Každá z nich má jiné zaměření, jiný počet uživatelů a různé možnosti komunikace. Počet uživatelů nemusí být v souvislosti s významem dané sociální sítě důležitý. Důležitý je počet aktivních uživatelů. Internet a sociální sítě je možné využít i v profesní komunikaci a to zejména pro získávání zájemců na volná pracovní místa. Bariéry se zde nekladou.

more
ameba.eu blog

Může za to personalista? Aneb proč kvalitní lidé z firem utíkají

Nízká nezaměstnanost způsobuje i větší fluktuaci. Lidé si mohou více vybírat, pro koho budou pracovat. Z firem odcházejí ti nejschopnější. Kam a proč? A je vůbec možné tomu zabránit? Existuje hned několik důvodů, proč lidé opouštějí stávající zaměstnání a jdou takzvaně za lepším. Manažeři i personalisté si stále ještě málo uvědomují, že dobří lidé ve firmě jsou jejím stavebním kamenem. A i možná proto jim věnují méně pozornosti, než by měli.

more
ameba.eu blog

Nízká nezaměstnanost a nedostatek pracovníků

Kde najít zaměstnance, když je míra nezaměstnanosti tak nízká? Statistická data v jednotlivých krajích potvrzují, že není kde lidi brát. Jediný zdroj nových pracovníků je přirozená fluktuace. Jejím důvodem mohou být především finanční podněty. Méně lidé mění práci pro prostorové změny nebo z důvodu nespokojenosti s pracovním prostředím.

more
ameba.eu blog

Víte že...

...můžete spravovat uchazeče, získané přes portál ameba.eu, přímo na portálu ameba.eu v sekci Uchazeči? Tato funkce je Vám k dispozici zdarma. Stačí vypsat na portálu ameba.eu pozici a funkce správy uchazečů je Vám automaticky přístupná.

more