Novinky

ameba.eu blog

TARGETING Go na 3 měsíce se zvýhodněním

more
ameba.eu blog

Zvýhodněný balíček TARGETING

more
ameba.eu blog

TARGETING SK

more
ameba.eu blog

Přehled pracovních portálů

Zaměstnavatelé mohou na trhu pracovní inzerce vybírat z velkého množství pracovních portálů. Pro usnadnění výběru jsme pro Vás připravili přehled z těch nejefektivnějších.

more
ameba.eu blog

Stav čerpání Programu Antivirus k 14.06.2021

more
ameba.eu blog

MPO zveřejnilo druhou výzvu z programu COVID – Nepokryté náklady

Od 28. června do 13. září budou moct podnikatelé žádat o podporu z plošného programu COVID – Nepokryté náklady. Žádosti se budou, stejně jako dosud, podávat prostřednictvím informačního systému AIS MPO. V aktuální 1. výzvě ze stejného titulu lze žádosti podávat do 19. července.

more
ameba.eu blog

Firmy mohou žádat o dotace na projekty průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje

V poslední výzvě programu Aplikace v OP PIK je připraveno 2,5 miliardy korun Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), dnes zahájila příjem žádostí o dotace v poslední výzvě programu podpory Aplikace. Firmy a výzkumné organizace mohou žádat o finanční podporu na projekty průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje. Žádané jsou zejména projekty s významnými pozitivními vlivy na životní prostředí. Výzvu vyhlásilo 28. května 2021 Ministerstvo průmyslu a obchodu, které je řídicím orgánem OP PIK. Žádosti bude API přijímat do 31. července 2021. Pro žadatele je připraveno celkem 2,5 miliardy korun.

more
ameba.eu blog

Nezaměstnanost v květnu klesla na 3,9 %

Úřad práce ČR evidoval k 31. 5. 2021 celkem 285 822 uchazečů o zaměstnání (UoZ). To je o 12 054 méně než v předchozím měsíci a o 19 678 více než loni. Podíl nezaměstnaných osob činil 3, 9 %. To je o dvě desetiny procentního bodu méně než v předchozím měsíci a o 0,3 p. b. více než v květnu předchozího roku. Míra nezaměstnanosti v ČR podle EUROSTATU zůstává druhá nejnižší v celé EU, a to 3,3 % (průměr EU 7,3 %).

more
ameba.eu blog

Nezaměstnanost v dubnu klesla na 4,1 %

Úřad práce ČR evidoval k 30. 4. 2021 celkem 297 876 uchazečů o zaměstnání. Podíl nezaměstnaných osob činil 4,1 %. To je o jednu desetinu procentního bodu méně než v předchozím měsíci a o 0,7procentního bodu více než v dubnu předchozího roku. Míra nezaměstnanosti v ČR podle EUROSTATU zůstává druhá nejnižší v celé EU, a to 3,4 % (průměr EU 7,5 %).

more
ameba.eu blog

Kurzarbeit jde do Senátu. Doba, kdy bude v krizi zachraňovat pracovní místa, se blíží

Novelu zákona o zaměstnanosti, která upravuje tzv. kurzarbeit, schválili poslanci a nyní se dostává do rukou senátorů. V době krize pomůže tehdy, když zaměstnancům nebude možné z objektivních důvodů přidělit práci. Stát v tom případě bude zaměstnavatelům částečně kompenzovat vyplacené náhrady mzdy. Cílem novely překlenout krizové období a udržet pracovní místa.

more
ameba.eu blog

Aktuální nabídka TARGETING - 10 největších portálů + sociální sítě za 7.999 Kč (6-12.2021)

more
ameba.eu blog

Příspěvek na Nový podnikatelský program

Zaměstnavatel přechází na nový podnikatelský program a z tohoto důvodu nemůže zabezpečit pro své zaměstnance práci v rozsahu stanovené týdenní pracovní doby.

more
ameba.eu blog

Uspokojení mzdových nároků zaměstnance

Zaměstnavatel mi neplatí mzdu (a mám splatné mzdové nároky) a zaměstnavatel je v platební neschopnosti.

more
ameba.eu blog

OUTPLACEMENT

Úřad práce ČR nabízí komplexní balíček aktivit pro propouštěné zaměstnance i pro zaměstnavatele, kteří plánují propouštět nebo naopak přijímat nové zaměstnance.

more