HR2HR

ameba.eu blog

TŘI PILÍŘE ÚSPĚŠNÉHO NÁBORU

TARGETING je komplexní náborová kampaň, založena na třech pilířích: 1. PPC reklama na sociálních sítích. 2. Vypisování na portálech. 3. Cílené vyhledávání.

more
ameba.eu blog

Affiliate program ameba.eu - Ceníme si Vašeho doporučení

Jste z oboru personalistiky, nebo máte kontakty na personalisty a jednatele společností? Chcete si přivydělat pouhým doporučením našich služeb? Pokud jste odpověděli ANO, pak se na nás prosím obraťte přes níže uvedený kontakt.

more
ameba.eu blog

Pozvánka na HR snídaně v Praze

Pravidelná měsíční setkání personalistů, HR manažerů, odborníků z oblasti HR a vedení firem

more
ameba.eu blog

Pozvánka na vernisáž výstavy EX POST - Viktor Frešo - čtvrtek 7. 6. od 19:00

Vernisáž se koná ve čtvrtek 7. 6. 2018 od 19:00 v Nové galerii na adrese Balbínova 26, Praha 2.

more
ameba.eu blog

GDPR – než propadnete panice, podívejte se na informace ÚOOÚ

Ač ochrana osobních údajů u nás platí od roku 1992, ač úřad zřízený zákonem o ochraně osobních údajů kontroluje povinnosti tímto zákonem uložené už téměř dvě desetiletí, pro mnohé, kteří si se zákonem starosti nedělali, jako by šlo o novou věc. Pod vlivem kampaně rozpoutané kolem obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR), hlavně za účelem zisku řady poradenských firem, se podivují, s jakými novinkami ten zatracený Brusel opět přichází. Kampaň přitom provází řada nesprávných a zavádějících informací, šířených v médiích a zaznívajících i na některých přednáškách. Pro mnohé jsou nesrozumitelné i termíny, které zákon používá, například „zpracování osobních údajů“, což jsou operace s osobními údaji prováděné a pouze na ně se tato ochrana vztahuje. Tedy ne na každé použití údaje nějakého člověka v jakékoliv situaci, jak se často mylně domnívají ti, kdo ochranu osobních údajů ztotožňují s ochranou osobnosti podle občanského zákoníku. Dalšími podobnými pojmy jsou třeba „subjekt údajů“, což je člověk, o jehož údaje jde, „správce“, což je ten, kdo operace s osobními údaji provádí, buď z vlastního rozhodnutí, nebo proto, že je to jeho zákonnou povinností, „zpracovatel“, což je někdo jiný, koho správce prováděním takové činnosti pro něj smlouvou pověří.

more
ameba.eu blog

Pozvání na ochutnávku nových ročníků francouzského vína

Vážení přátelé dobrého vína, srdečně Vás zveme na ochutnávku nových ročníků francouzského vína z vinařství Maison Wehrle z Alsaska za účasti majitele vinařství pana Laurenta Wehrleho.

more
ameba.eu blog

Česká ekonomika by si zasloužila vyšší potenciální růst

(ČT 1 18. 3. 2018, pořad Otázky Václava Moravce) Bohatá země plná chudých lidí. Je to skutečný obrázek Česka? Jak dlouho potrvá masivní růst tuzemské ekonomiky? A co přijde pak? Hosty guvernér České národní banky, expremiér Jiří Rusnok, bývalý ministr financí Ivan Pilný a ekonom Tomáš Sedláček. Výběr z vyjádření guvernéra J. Rusnoka

more
ameba.eu blog

Minimální mzda je od ledna vyšší o 1200 Kč

Minimální mzda se od 1. ledna 2018 zvyšuje o 1200 Kč na 12 200 Kč. O této úpravě rozhodla vláda v srpnu loňského roku. Základní hodinová sazba hrubé minimální mzdy se zvyšuje z původních 66 Kč na 73,20 Kč. Za nejnižší mzdu v Česku pracuje zhruba 132 tisíc lidí.

more
ameba.eu blog

Pojďte s ameba.eu do divadla

ameba.eu Vás zve do divadla. Za každou objednávku produktů TARGETING v hodnotě 9.999 Kč a více obdržíte jeden dárkový poukaz do následujících divadel:

more
ameba.eu blog

Aktivní politika zaměstnanosti

Jedním ze základních cílů hospodářské a sociální politiky státu je dosažení plné, produktivní a svobodně zvolené zaměstnanosti. Právo na zaměstnání bez ohledu na rasu, barvu pleti, pohlaví, jazyk, náboženství, politické nebo jiné smýšlení, členství v politických stranách nebo příslušnost k politickým hnutím, národnost, etnický nebo sociální původ, majetek, zdravotní Součástí státní politiky zaměstnanosti je podpora zřizování nových pracovních míst poskytováním příspěvků zaměstnavatelům při zaměstnávání uchazečů o zaměstnání, i uchazečům samotným. Jedná se zejména o následující opatření (nástroje) aktivní politiky.

more
ameba.eu blog

Hlavní tendence ve vývoji zaměstnanosti a nezaměstnanosti

V 1. pololetí 2017 dosáhl podle výsledků Výběrového šetření pracovních sil ČSÚ (VŠPS) průměrný počet zaměstnaných ve všech sférách národního hospodářství 5 183,2 tis. osob. Jejich počet meziročně vzrostl absolutně o 75,6 tis., v relativním vyjádření o 1,5 %. Podle výsledků za jednotlivá čtvrtletí představoval meziroční nárůst v 1. čtvrtletí 1,6 %, ve 2. čtvrtletí zpomalil na 1,3 %.

more
ameba.eu blog

Využijte služeb našeho Business partnera - Ing. Martiny Jiříkové

Se společností AMEBA spolupracuji jako Business partner a mohu Vám pomoci např. s výběrovým řízením přímo u Vás ve firmě na Vámi hledané pozice, testováním uchazečů, s vylepšením pozice firmy na pracovním trhu, nastavením personálních procesů, poskytnutím nezávislého personálního poradenství i tam, kde personální oddělení působí, hodnocením 360°, ale i vzděláváním v oblasti personalistiky pro personalisty nebo vedoucí pracovníky, např. v oblasti tréninku výběrových řízení, hodnotících rozhovorů, praktické personalistiky od A do Z.

more
ameba.eu blog

Pozvánka na seminář - „Internet a sociální sítě jako nástroj úspěšného náboru“ - Hradec Králové

more
ameba.eu blog

Pozvánka na seminář - „Internet a sociální sítě jako nástroj úspěšného náboru“ - České Budějovice

more
ameba.eu blog

Pozvánka do Nové galerie a setkání s autorem

ameba.eu a Nová galerie Vás zvou na výstavu SOMNAMBUL a setkání s autorem Martinem Salajkou.

more
ameba.eu blog

IMAGE video – proč a jak

V době YouTube jsou videa naprosto běžným komunikačním prostředkem, o čemž svědčí mimo jiné nový fenomén Youtuberů. Využít video pro tvorbu IMAGE zaměstnavatele nebylo nikdy jednoduší. Ale pozor, i zde se můžete dopustit mnoho chyb. Co to vlastně je IMAGE zaměstnavatele? Není to nic jiného než reklama pro vaši firmu jako zaměstnavatele. A tím byste se také měli řídit. Zde je několik zásad, které byste měli respektovat při snaze tvorby IMAGE zaměstnavatele.

more
ameba.eu blog

My Vás v tom nenecháme

Sami dobře víte, že život není jen o úspěchu. Občas, možná častěji, než chceme, se něco nepodaří. Na druhou stranu není svět jen černobílý, ale nabízí široké spektrum různých barev. Co tím chceme říct? Nikdy se nejedná o čistý úspěch nebo čistý neúspěch. A o tom to je. Musíte si z každé situace odnést to hodnotné. A my Vás v tom rádi podpoříme.

more
ameba.eu blog

Staňte se naším Business partnerem

Chystáte se na rodičovskou dovolenou, hledáte vedlejšák, nebo chcete rozšířit pole Vaší působnosti? Využijte Vaše znalosti v HR a staňte se naším Business partnerem. Společně to jde vždy lépe.

more
ameba.eu blog

Zvyk je železná košile

Asi to znáte, každý den stejný rituál. Od ranního vstávání až po večerní klid, vše probíhá jako ve filmu. Někdy má člověk pocit, zda je vůbec živ. Ano, jsou to naše zvyklosti, které vykonáváme téměř bez duševní přítomnosti. A přitom bychom si přáli nějakou tu změnu, ale železná košile nás nenechá. Nedávno jsem potkal známou, málem jsem ji nepoznal. Měla nový účes, a vypadala o deset let mladší. Ona na to „byla jsem u nové kadeřnice, ta stará onemocněla“. Někdy Vás musí donutit osud.

more
ameba.eu blog

Jak získat absolventy vysokých škol do svých řad

Pokud máte zájem o absolventy, vyplatí se účast na veletrzích práce na vysokých školách. Druhá možnost je spolupracovat s konkrétními katedrami. Obě možnosti otevírají dveře k absolventům, přesto ani jedna z nich není bez práce. Na výběr je 26 veřejných vysokých škol, 39 soukromých vysokých škol a dvě státní vysoké školy, které pro tento účel ale nepřichází do úvahy.

more
ameba.eu blog

Jak reagovat na krizi

Pod pojmem krize si každý představí především krizi ekonomickou nebo partnerskou a tak podobně. My ale máme na mysli krizi personalisty. V době téměř absolutní zaměstnanosti se personalista při náboru nových zaměstnanců dostává do nelehké situace. Jak vysvětlit vedení společnosti, nebo manažerům jednotlivých oddělení, že na trhu nejsou lidi. Ne zřídka řeší personalista tuto situaci odchodem z firmy. To ale není řešení.

more
ameba.eu blog

Internet a sociální sítě z hlediska náboru

V České republice existuje několik různých vyhledavačů a sociálních sítí. Každá z nich má jiné zaměření, jiný počet uživatelů a různé možnosti komunikace. Počet uživatelů nemusí být v souvislosti s významem dané sociální sítě důležitý. Důležitý je počet aktivních uživatelů. Internet a sociální sítě je možné využít i v profesní komunikaci a to zejména pro získávání zájemců na volná pracovní místa. Bariéry se zde nekladou.

more
ameba.eu blog

Může za to personalista? Aneb proč kvalitní lidé z firem utíkají

Nízká nezaměstnanost způsobuje i větší fluktuaci. Lidé si mohou více vybírat, pro koho budou pracovat. Z firem odcházejí ti nejschopnější. Kam a proč? A je vůbec možné tomu zabránit? Existuje hned několik důvodů, proč lidé opouštějí stávající zaměstnání a jdou takzvaně za lepším. Manažeři i personalisté si stále ještě málo uvědomují, že dobří lidé ve firmě jsou jejím stavebním kamenem. A i možná proto jim věnují méně pozornosti, než by měli.

more
ameba.eu blog

Nízká nezaměstnanost a nedostatek pracovníků

Kde najít zaměstnance, když je míra nezaměstnanosti tak nízká? Statistická data v jednotlivých krajích potvrzují, že není kde lidi brát. Jediný zdroj nových pracovníků je přirozená fluktuace. Jejím důvodem mohou být především finanční podněty. Méně lidé mění práci pro prostorové změny nebo z důvodu nespokojenosti s pracovním prostředím.

more
ameba.eu blog

Víte že...

...můžete spravovat uchazeče, získané přes portál ameba.eu, přímo na portálu ameba.eu v sekci Uchazeči? Tato funkce je Vám k dispozici zdarma. Stačí vypsat na portálu ameba.eu pozici a funkce správy uchazečů je Vám automaticky přístupná.

more