Novinky

ameba.eu blog

Nezaměstnanost v dubnu klesla na 4,1 %

Úřad práce ČR evidoval k 30. 4. 2021 celkem 297 876 uchazečů o zaměstnání. Podíl nezaměstnaných osob činil 4,1 %. To je o jednu desetinu procentního bodu méně než v předchozím měsíci a o 0,7procentního bodu více než v dubnu předchozího roku. Míra nezaměstnanosti v ČR podle EUROSTATU zůstává druhá nejnižší v celé EU, a to 3,4 % (průměr EU 7,5 %).

more
ameba.eu blog

Kurzarbeit jde do Senátu. Doba, kdy bude v krizi zachraňovat pracovní místa, se blíží

Novelu zákona o zaměstnanosti, která upravuje tzv. kurzarbeit, schválili poslanci a nyní se dostává do rukou senátorů. V době krize pomůže tehdy, když zaměstnancům nebude možné z objektivních důvodů přidělit práci. Stát v tom případě bude zaměstnavatelům částečně kompenzovat vyplacené náhrady mzdy. Cílem novely překlenout krizové období a udržet pracovní místa.

more
ameba.eu blog

Aktuální nabídka TARGETING - 10 největších portálů + sociální sítě za 7.999 Kč (6-12.2021)

more
ameba.eu blog

Příspěvek na Nový podnikatelský program

Zaměstnavatel přechází na nový podnikatelský program a z tohoto důvodu nemůže zabezpečit pro své zaměstnance práci v rozsahu stanovené týdenní pracovní doby.

more
ameba.eu blog

Uspokojení mzdových nároků zaměstnance

Zaměstnavatel mi neplatí mzdu (a mám splatné mzdové nároky) a zaměstnavatel je v platební neschopnosti.

more
ameba.eu blog

OUTPLACEMENT

Úřad práce ČR nabízí komplexní balíček aktivit pro propouštěné zaměstnance i pro zaměstnavatele, kteří plánují propouštět nebo naopak přijímat nové zaměstnance.

more